Różanystok, 7 czerwca (sobota) 2014 r.          Pozostało -1446 dni.
news
Wielkość czcionki:   


Kapłani prowadzący Wieczernik Ogólnopolski:
1. Arcybiskup Senior Archidiecezji Białostockiej Ks. Dr Stanisław Szymecki Dewiza biskupia: Diliges (Będziesz miłował), urodzony: 26.01.1924, Katowice, święcenia prezbiteratu: 03.07.1947, święcenia biskupie: 12.04.1981, mianowany arcybiskupem: 15.05.1993.
2. Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku - ks. mgr Adam Wtulich SDB; Proboszcz Parafii Ofiarowania NMP w Różanymstoku; Dyrektor Domu Salezjańskiego w Różanymstoku.
3. Ks. kanonik Adam Wawro - z parafii Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim. Egzorcysta Diecezji Kaliskiej. Prowadzi Msze św. z modlitwą o uzdrowienie oraz z modlitwą o uzdrowienie. Od 2007 r. zaangażowany w dzieło Wieczerników Modlitwy w Ostrowie Wlkp.
4. Ks. Tadeusz Pawluk - od 2011 r. kapelan Katolickiego Stowarzyszenia "Konsolata" (im. sł. Bożej s. Konsolaty Betrone) z siedzibą w Olsztynie (ul. Hozjusza 2), moderator Wspólnoty Dusz Najmniejszych. Od 2003 r. prowadzi Wieczerniki Modlitwy w sanktuariach i parafiach Polski, a także opiekuje się pielgrzymami udającymi się do Medjugorje i innych sanktuariów.
5. Ks. mgr Leszek Muzyka - z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, kapelan Szpitala Wojewódzkiego, prowadzi Wieczerniki Modlitwy.
6. Ks. mgr Sławomir Goworek SDB - Kustosz sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą, Dyrektor Domu Salezjańskiego, Proboszcz Parafii Zwiastowania NMP w Czerwińsku (Diecezja Płocka). Zapoczątkował Wieczerniki Różanostockie w 2007 r. Obecnie prowadzi Wieczerniki Modlitwy w Czerwińsku.
7. Ks. kan. hon. Józef Jaroma - z Parafii św. Antoniego w Sokółce (Archidiecezja Białostocka), posługuje w świątyni znanej z Cudu Eucharystycznego. Od 2007 r. zaangażowany w posługę duchową Wieczerników Różanostockich.
8. Ks. Krzysztof Bucik - z Parafii św. Alberta w Szczytnie (Archidiecezja Warmińska), zaangażowany w posługę duchową i współprowadzenie Wieczerników Modlitwy, od 2012 r. także w Szczytnie.
9. Ks. mgr Janusz Piaskowski - z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Lesinach Wielkich (Archidiecezja Warmińska), zaangażowany w posługę duchową na Wieczernikach Modlitwy.
10. Ks. Adam Malak SDB - z Parafii Chrystusa Króla w Sątocznie (Archidiecezja Warmińska), zaangażowany w prowadzenie i posługę duchową na Wieczernikach Modlitwy.

Trzeba tu także wspomnieć nieżyjącego już śp. Ks. kan. Michała Zielonkę - z Parafii Narodzenia NMP w Zawadzie (Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska), który od wielu lat współtworzył Wieczerniki Modlitwy, a także prowadził Wieczerniki Królowej Pokoju w swojej Parafii. Odszedł od nas 13 października 2013 r. Wierzymy, że duchowo jest wciąż z nami.

W Dzieło Wieczerników Modlitwy angażują się także siostry klaryski kapucynki z Ostrowa Wlkp. oraz ze Szczytna. Dzięki ich modlitwie i nieustannemu duchowemu towarzyszeniu na modlitewno-ewangelizacyjnej naszej drodze możemy wciąż liczyć na skuteczność naszych duszpasterskich wysiłków.

Dodano 18-05-2014 r.
© 2014 Stowarzyszenie Konsolata   design by pphem    strona korzysta z plików cookies - polityka prywatności