Różanystok, 7 czerwca (sobota) 2014 r.          Pozostało -1446 dni.
org
Wielkość czcionki:   


Organizatorzy:


Salezjanie z Różanegostoku
Katolickie Stowarzyszenie "Konsolata" z siedzibą w Olsztynie

Współpraca:


Duszpasterze, osoby konsekrowane, wspólnoty katolickie, Radio "Konsolata", uczestnicy Wieczerników Modlitwy oraz wszyscy pielgrzymi przybywający do sanktuarium maryjnego w Różanymstoku.
Posługę muzyczną podczas spotkania podejmą zespoły wokalno-muzyczne:
Zespół "Najmniejsi" z Warszawy (www.najmniejsi.pl,
Zespół Diakoni Muzycznej przy Wspólnocie "Kairos" z Białegostoku.

UWAGA!


Grupy zorganizowane proszone są o zgłoszenie przyjazdu telefonicznie (p. Wanda, kom. 512 175 414), lub pocztą elektroniczną (e-mail: poczta@wieczernikmodlitwy.pl). Istnieje także możliwość wcześniejszego uzgodnienia noclegu (kom. 512 175 414).

Telefony kontaktowe:


89 523 65 02 (Olsztyn), kom. 512 175 414 (Różanystok)

Wieczerniki Ogólnopolskie Wspólnoty Dusz Najmniejszych


Wieczerniki Ogólnopolskie Wspólnoty Dusz Najmniejszych zostały zainicjowane w czerwcu 2006 r. w sanktuarium maryjnym w Czerwińsku nad Wisłą, w związku z wizytą w Polsce o. Jozo Zovko - proboszcza z Medjugorje z pierwszych lat Objawień Matki Bożej Królowej Pokoju. Pełna proroczego Ducha modlitwa, jaka towarzyszyła temu spotkaniu, poruszyła serca wielu wiernych i przez kolejne lata nadal mobilizuje do kontynuowania modlitewnych spotkań w intencji Odnowy Kościoła w Polsce i na świecie.
Na kolejnych spotkaniach (rok 2007 i 2008), zorganizowanych również w Bazylice Czerwińskiej, Wieczerniki Dusz Najmniejszych miały charakter pogłębiający i wprowadzały uczestników w większą świadomość przeżywania Eucharystii i nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny.
Ogólnopolski Wieczernik w 2009 r. połączony był z pierwszą ogólnopolską pielgrzymką Wspólnoty do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Podczas tego Wieczernika, przez posługę Kustosza Sanktuarium uczestnicy spotkania i Dzieła Wieczernikowego zostali zawierzeni Bożemu Miłosierdziu.
W roku 2010 uczestnicy tego Dzieła spotkali się na Jasnej Górze w Częstochowie, gdzie w dniu Wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi (12 czerwca) przeżyli Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy połączony z aktem zawierzenia wszystkich dusz najmniejszych, ich rodzin oraz Dzieła Najmniejszych w Polsce i na świecie, Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
W roku 2011, z okazji Jubileuszu 50-lecia obecności SIÓSTR KLARYSEK KAPUCYNEK w Ostrowie Wielkopolskim, spotkała się w konkatedrze Ostrowskiej. Podczas tego spotkania dziękowaliśmy Bogu za dar Maleńkiej Drogi Miłości, za jej propagatorkę, sł. B. s. M. Konsolatę Betrone oraz za Zgromadzenie Sióstr Klarysek Kapucynek, dzięki któremu Dzieło Najmniejszych przeniesione zostało do Polski.
W roku 2012 Ogólnopolski Wieczernik Wspólnoty Dusz Najmniejszych został przeprowadzony w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie. Podczas tego spotkania jeszcze bardziej świadomie wkroczyliśmy na wspólną drogę Nowej Ewangelizacji.
W roku 2013 Spotkanie po raz czwarty odbyło się W Czerwińsku nad Wisłą. Okazją do zorganizowania Ogólnopolskiego Wieczernika w sanktuarium MB Pocieszenia był Jubileusz X-Lecia Wieczerników Czerwińskich.
Rok 2014, sanktuarium maryjne w Różanymstoku.


© 2014 Stowarzyszenie Konsolata   design by pphem    strona korzysta z plików cookies - polityka prywatności