Czerwińsk nad Wisłą, 1 czerwca (sobota) 2013 r.          
org
Wielkość czcionki:   


Wieczerniki Ogólnopolskie Wspólnot Dusz Najmniejszych


Wieczerniki Ogólnopolskie Wspólnot Dusz Najmniejszych zostały zainicjowane w czerwcu 2006 r. w sanktuarium maryjnym w Czerwińsku nad Wisłą w związku z wizytą w Polsce o. Jozo Zovko - proboszcza z Medjugorje z pierwszych lat Objawień Matki Bożej. Pełna proroczego Ducha modlitwa, jaka towarzyszyła temu spotkaniu, poruszyła serca wielu wiernych i przez kolejne lata nadal mobilizuje do kontynuowania modlitewnych spotkań w intencji Odnowy Kościoła w Polsce i na świecie.
Na kolejnych spotkaniach (rok 2007 i 2008) zorganizowanych również w Bazylice Czerwińskiej Wieczerniki Dusz Najmniejszych miały charakter pogłębiający i wprowadzały uczestników w większą świadomość przeżywania Eucharystii i nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny.
Ogólnopolski Wieczernik w 2009 r. połączony był z pierwszą ogólnopolską pielgrzymką wspomnianych wspólnot do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Podczas tego Wieczernika przez posługę Kustosza Sanktuarium uczestnicy spotkania i Dzieła Wieczernikowego zostali zawierzeni Bożemu Miłosierdziu.
Trzy lata temu uczestnicy tego Dzieła spotkali się na Jasnej Górze w Częstochowie, gdzie w dniu Wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi (12 czerwca) przeżyli Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy połączony z aktem zawierzenia wszystkich dusz najmniejszych, ich rodzin oraz Dzieła Najmniejszych w Polsce i na świecie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
Dwa lata temu wspólnoty spotkały się w jubileusz 50-lecia obecności SIÓSTR KLARYSEK KAPUCYNEK w Ostrowie Wielkopolskim.

Organizatorzy:


Katolickie Stowarzyszenie "Konsolata" z siedzibą w Olsztynie

Współpraca:


Duszpasterze, osoby konsekrowane, Wspólnoty Dusz Najmniejszych, Radio "Konsolata", uczestnicy Wieczerników Modlitwy oraz wszyscy pielgrzymi przybywający do sanktuarium maryjnego
Posługę muzyczną podczas spotkania podejmą zespoły wokalno-muzyczne: Echo Maryi i Najmniejsi.

UWAGA!


Ze względu na właściwe przygotowanie spotkania prosimy organizatorów grup zorganizowanych o zgłaszanie uczestnictwa.

Telefony kontaktowe:


89 523 79 96 (Olsztyn), 23 662 29 48 (Płońsk)

© 2013 Stowarzyszenie Konsolata   design by pphem    strona korzysta z plików cookies - polityka prywatności