Gietrzwałd, 8 - 9 czerwca (piatek, sobota) 2012 r.
news
Wielkość czcionki:   

p   Galeria zdjęć z Wieczernika Ogólnopolskiego
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Wieczernika w Gietrzwałdzie.
Galeria zdjęć >>
p   Ewangelizacja poprzez Miłość
Ogólnopolski Wieczernik w Gietrzwałdzie jeszcze bardziej utwierdził nas w kroczeniu Drogą Miłości, na której dusze maleńkie włączają się w Dzieło Nowej Ewangelizacji poprzez Miłość - poprzez otwieranie serc na Miłość Bożą, świadczenie o niej całym swoim życiem, w swoich rodzinach i środowisku.
p   Dziękujemy Bogu za dar naszego Swięta
W dniu wczorajszym w Bazylice Maryjnej w Gietrzwałdzie zgromadziło się ok. dwóch tysięcy wiernych, którzy tworzą Wspolnoty Dusz Najmniejszych na terenie całej Polski.
p   Dzisiaj wielkie Swięto Dusz Najmniejszych
Dzisiejszy dzień jest szczególnym w naszej Wspólnocie, spotykając się bowiem w gronie dusz najmniejszych z całej Polski pragniemy wspólnie odpowiedzieć na Boże powołanie do współuczestnictwa w Dziele Nowej Ewangelizacji.
p   Dzień 9 Nowenny
W dziewiątym dniu Nowenny przygotowującej naszą Wspolnotę do Ogólnopolskiego Wieczernika spotkaliśmy się już u stóp Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
p   Dzień 8 Nowenny
Dusze maleńkie nie mogłyby żyć bez Matki.

Ze względu na swoją małość, maleńkość czujemy się dziećmi, a więc potrzebujemy Matki. Ofiarowujemy swoje życie Matce Boga. Poprzez Jej pośrednictwo ofiarowujemy się Bogu. Tak bardzo czujemy się słabi, że nieustannie prosimy Maryję, Matkę Jezusa o opiekę nad naszymi sercami. Prosimy, aby stale nas pouczała, aby stale nas prowadziła, aby stale opiekowała się nami. Powierzamy Maryi całe swoje życie ufając, że tak jak Bóg oddał w Jej ręce swojego Syna, z wielką ufnością zawierzył Jego życie człowieczej Matce, tak i teraz my, dusze maleńkie, z tą samą ufnością możemy powierzyć siebie.
p   Dzień 7 Nowenny
Eucharystia dla dusz maleńkich jest szczególnym, najważniejszym punktem dnia i centrum naszego życia.

Nasza wspólnota charakteryzuje się umiłowaniem Eucharystii. Duży nacisk kładziemy na głębokie przeżywanie obecności Boga podczas Mszy św. Nasze serca pragną spotykać się z Bogiem nieustannie. Dostrzegamy tę niepojętą możliwość szczególnie w Eucharystii, dlatego tak chętnie codziennie w niej uczestniczymy, prosząc Boga, by przychodził do naszych serc i by w naszych sercach rozgościł się, by w naszych sercach był Królem.
p   Dzień 6 Nowenny
Miłość do Boga ma objawiać się między innymi w posłuszeństwie, tak jak miłość dzieci objawia się w posłuszeństwie do rodziców. Dusze najmniejsze pragną nieustannie być posłuszne, o czym mówiliśmy wcześniej, Kościołowi Matce. Pragną też swoją miłość poprzez posłuszeństwo wyrażać Papieżowi, Następcy Jezusa; wsłuchując się w Jego nauczanie.

Szczególną miłością dusze maleńkie obejmowały bł. Jana Pawła II i to Jego nauka była początkiem, zaczynem do pójścia drogą szukania duchowości, która by najlepiej duszom tym odpowiadała. To właśnie nauka bł. Papieża Polaka zainspirowała te dusze, by otwierać serce na naukę Kościoła, na jego potrzeby i odpowiadając na nie pokochać bardzo Boga, realizować Jego zamiary i Jego plany wobec całej ludzkości. A więc to, czego w szczególny sposób pragnie Bóg; ratowania dusz i odrodzenia Kościoła. Wsłuchując się w nauczanie bł. Jana Pawła II dusze maleńkie pragną nieustannie przygotowywać serca do odnowy Kościoła, pragną wzywać Ducha Świętego, który te serca przygotuje i który poprzez miłość wprowadzi Kościół w nowe życie, które Kościół odrodzi i uświęci.
Z wielką radością dusze najmniejsze przyjmują kontynuatora tej drogi nauczania bł. Jana Pawła II, obecnego Papieża Benedykta XVI.
p   Dzień 5 Nowenny
Bogu dziękujmy za naszą Matkę Kościół, kochajmy i nieustannie módlmy się w intencji całego Kościoła.

Każde dziecko potrzebuje matki. To matka zapewnia dziecku wszystko: karmi, przewija, troszczy się w każdym momencie, w każdej chwili. Chce, aby dziecko dobrze się rozwijało, rosło, było mądre i wszystko daje dziecku, aby tak się działo. Dziecko doświadcza miłości matki. Jej starania, owszem uzależnione są od możliwości materialnych, ale dziecko przede wszystkim wyczuwa miłość matki i to miłość sprawia, że dziecko się rozwija. I dziecko na tę miłość odpowiada, ufa mamie, stale pragnie być z mamą.
p   Dzień 4 Nowenny
"Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze" (Z Orędzia miłości Serca Jezusa do świata, droga duchowa Sł. B. s. M. Konsolaty Betrone)

Idziemy drogą, którą wyznacza Kościół i z Kościołem jesteśmy bardzo mocno związani. W Kościele Chrystusowym widzimy swoje życie i sens istnienia. W Kościele jesteśmy karmieni i dzięki Kościołowi możemy się rozwijać; czerpiemy z Kościoła. Wszystko, co dzieje się we wspólnocie dzieje się dzięki Kościołowi i w Kościele ma swoje źródło. Stąd między innymi wspomniane wcześniej oparcie na świętych, czerpanie z mądrości Kościoła i również stąd Maleńka Droga Miłości, która w sposób szczególny dotknęła naszych serc w osobie Sługi Bożej s. M. Konsolaty Betrone.
[poprzednia strona]     
 
© 2012 Stowarzyszenie Konsolata   design by pphem