Gietrzwałd, 8 - 9 czerwca (piatek, sobota) 2012 r.
news
Wielkość czcionki:   

p   Dzień 7 Nowenny
Eucharystia dla dusz maleńkich jest szczególnym, najważniejszym punktem dnia i centrum naszego życia.

Nasza wspólnota charakteryzuje się umiłowaniem Eucharystii. Duży nacisk kładziemy na głębokie przeżywanie obecności Boga podczas Mszy św. Nasze serca pragną spotykać się z Bogiem nieustannie. Dostrzegamy tę niepojętą możliwość szczególnie w Eucharystii, dlatego tak chętnie codziennie w niej uczestniczymy, prosząc Boga, by przychodził do naszych serc i by w naszych sercach rozgościł się, by w naszych sercach był Królem.
p   Dzień 6 Nowenny
Miłość do Boga ma objawiać się między innymi w posłuszeństwie, tak jak miłość dzieci objawia się w posłuszeństwie do rodziców. Dusze najmniejsze pragną nieustannie być posłuszne, o czym mówiliśmy wcześniej, Kościołowi Matce. Pragną też swoją miłość poprzez posłuszeństwo wyrażać Papieżowi, Następcy Jezusa; wsłuchując się w Jego nauczanie.

Szczególną miłością dusze maleńkie obejmowały bł. Jana Pawła II i to Jego nauka była początkiem, zaczynem do pójścia drogą szukania duchowości, która by najlepiej duszom tym odpowiadała. To właśnie nauka bł. Papieża Polaka zainspirowała te dusze, by otwierać serce na naukę Kościoła, na jego potrzeby i odpowiadając na nie pokochać bardzo Boga, realizować Jego zamiary i Jego plany wobec całej ludzkości. A więc to, czego w szczególny sposób pragnie Bóg; ratowania dusz i odrodzenia Kościoła. Wsłuchując się w nauczanie bł. Jana Pawła II dusze maleńkie pragną nieustannie przygotowywać serca do odnowy Kościoła, pragną wzywać Ducha Świętego, który te serca przygotuje i który poprzez miłość wprowadzi Kościół w nowe życie, które Kościół odrodzi i uświęci.
Z wielką radością dusze najmniejsze przyjmują kontynuatora tej drogi nauczania bł. Jana Pawła II, obecnego Papieża Benedykta XVI.
p   Dzień 5 Nowenny
Bogu dziękujmy za naszą Matkę Kościół, kochajmy i nieustannie módlmy się w intencji całego Kościoła.

Każde dziecko potrzebuje matki. To matka zapewnia dziecku wszystko: karmi, przewija, troszczy się w każdym momencie, w każdej chwili. Chce, aby dziecko dobrze się rozwijało, rosło, było mądre i wszystko daje dziecku, aby tak się działo. Dziecko doświadcza miłości matki. Jej starania, owszem uzależnione są od możliwości materialnych, ale dziecko przede wszystkim wyczuwa miłość matki i to miłość sprawia, że dziecko się rozwija. I dziecko na tę miłość odpowiada, ufa mamie, stale pragnie być z mamą.
p   Dzień 4 Nowenny
"Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze" (Z Orędzia miłości Serca Jezusa do świata, droga duchowa Sł. B. s. M. Konsolaty Betrone)

Idziemy drogą, którą wyznacza Kościół i z Kościołem jesteśmy bardzo mocno związani. W Kościele Chrystusowym widzimy swoje życie i sens istnienia. W Kościele jesteśmy karmieni i dzięki Kościołowi możemy się rozwijać; czerpiemy z Kościoła. Wszystko, co dzieje się we wspólnocie dzieje się dzięki Kościołowi i w Kościele ma swoje źródło. Stąd między innymi wspomniane wcześniej oparcie na świętych, czerpanie z mądrości Kościoła i również stąd Maleńka Droga Miłości, która w sposób szczególny dotknęła naszych serc w osobie Sługi Bożej s. M. Konsolaty Betrone.
p   Trzeci dzień Nowenny z uczestnikami Wieczernika Modlitwy w Gietrzwałdzie
W trzecim dniu Nowenny przygotowującej nas do Ogólnopolskiego Wieczernika Wspólnot Dusz Najmniejszych spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą.
p   Drugi dzień Nowenny
"O, gdyby wszystkie dusze słabe i niedoskonałe czuły to, co czuje najmniejsza z nich wszystkich, dusza twej małej Teresy, ani jedna nie straciłaby nadziei, że zdobędzie szczyt góry miłości, ponieważ Jezus nie żąda wielkich czynów, ale jedynie zdania się na Niego i wdzięczności." (Św. Teresa od Dzieciątka Jezus)

Życie miłością, przemiana duszy w miłość nie jest czymś nowym teraz w Kościele; jest rzeczywistością znaną i przez wielu świętych podejmowaną.
p   Nowenna przed Wieczernikiem w Gietrzwałdzie
W dniu dzisiejszym rozpoczynamy dziewięciodniową nowennę przygotowującą nas wszystkich do spotkania w Gietrzwałdzie. Wszystkich uczestników Wieczernika zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzień 1
"Tylko miłość może uratować ludzkość i świat od klęski" (Bł. Jan Paweł II).
p   Duchowość Wspólnot Dusz Najmniejszych
Przygotowując się do naszego spotkania w Gietrzwałdzie ważnym jest, by wszyscy uczestnicy Wieczernika poznali duchowość Wspólnot Dusz najmniejszych. Poniżej podajemy główne aspekty tej duchowości.
p   Otworzyć się na Dzieło Nowej Ewangelizacji
Drodzy uczestnicy Wieczerników Modlitwy Wspólnot Dusz Najmniejszych!
Jak każdego roku tak i w tym pragniemy spotkać się z Wami na corocznym spotkaniu organizowanym w ramach istniejących od sześciu lat Ogólnopolskich Wieczerników Modlitwy.
p   Zapraszamy na kolejny Wieczernik Ogólnopolski Wspólnot Dusz Najmniejszych, który w tym roku (2012) odbędzie się w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie. Termin Wieczernika: 8-9 czerwca 2012 r. Rozpoczęcie w piątek (8 czerwca) o godz. 17:30, zakończenie w sobotę (9 czerwca) o godz. 16:00.
[następna strona]
 
© 2012 Stowarzyszenie Konsolata   design by pphem