4 czerwca (sobota) 2011 r. od godz. 9:oo do 16:oo
org
Wielkość czcionki:   


Wieczerniki Ogólnopolskie Wspólnot Dusz Najmniejszych


Wieczerniki Ogólnopolskie Wspólnot Dusz Najmniejszych zostały zainicjowane w czerwcu 2006 r. w sanktuarium maryjnym w Czerwińsku nad Wisłą w związku z wizytą w Polsce o. Jozo Zovko - proboszcza z Medjugorje z pierwszych lat Objawień Matki Bożej. Pełna proroczego Ducha modlitwa, jaka towarzyszyła temu spotkaniu, poruszyła serca wielu wiernych i przez kolejne lata nadal mobilizuje do kontynuowania modlitewnych spotkań w intencji Odnowy Kościoła w Polsce i na świecie. Na kolejnych spotkaniach (rok 2007 i 2008) zorganizowanych również w Bazylice Czerwińskiej Wieczerniki Dusz Najmniejszych miały charakter pogłębiający i wprowadzały uczestników w większą świadomość przeżywania Eucharystii i nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. Ogólnopolski Wieczernik w 2009 r. połączony był z pierwszą ogólnopolską pielgrzymką wspomnianych wspólnot do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Podczas tego Wieczernika przez posługę Kustosza Sanktuarium uczestnicy spotkania i Dzieła Wieczernikowego zostali zawierzeni Bożemu Miłosierdziu. Rok temu natomiast uczestnicy tego Dzieła spotkali się na Jasnej Górze w Częstochowie, gdzie w dniu Wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi (12 czerwca) przeżyli Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy połączony z aktem zawierzenia wszystkich dusz najmniejszych, ich rodzin oraz Dzieła Najmniejszych w Polsce i na świecie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Organizatorzy spotkania:


Organizatorem tegorocznego Wieczernika jest Stowarzyszenie Konsolata z siedzibą w Olsztynie oraz Wspólnoty Dusz Najmniejszych: Ostrów Wlkp., Czerwińsk n/Wisłą, Gietrzwałd, Różanystok, Tolkmicko, Sątoczno, Zawada k/Zielonej Góry, Głosków k/Warszawy.

Do współtworzenia Wieczernika Organizatorzy zapraszają kapłanów, wszystkie wspólnoty oraz wiernych, którym bliska jest duchowość dziecięctwa Bożego.

Obchodom Jubileuszowym błogosławi Ordynariusz Diecezji Kaliskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Napierała.

Cel spotkania:


JUBILEUSZ DZIĘKCZYNIENIA za 50 lat obecności SIÓSTR KLARYSEK KAPUCYNEK w Ostrowie Wielkopolskim - uczestnictwo w MSZY ŚWIĘTEJ DZIĘKCZYNNEJ - wspólne uwielbienia Boga w gronie wszystkich przyjaciół i dobroczyńców fundacji klasztoru Sióstr Klarysek Kapucynek w Ostrowie Wielkopolskim.

Charakter spotkania:


Wieczernik Ogólnopolski będzie prowadzony w duchu uwielbienia Boga, a tym samym będzie czasem wzajemnego ubogacenia się tym duchem. Bogactwo to wniosą poszczególne dusze, jak również Wspólnoty współtworzące spotkanie. A zwłaszcza takie, które rzeczywiście prowadzone Duchem Świętym całym sercem potrafią uwielbiać Boga. A więc Wieczernik w Ostrowie będzie czasem wzrastania, tak dla wsłuchujących się w uwielbienie jak i włączających się w nie. Bóg raduje się, kiedy Jego dzieci wspólnie dziękują, wielbią, wspólnie się radują. Podczas Wieczernika Ogólnopolskiego będzie to bogactwem dla każdego. Będzie to bogactwem dla tych, którzy przyjadą pierwszy raz. Będzie to bogactwem dla wszystkich dusz maleńkich. Dla tych, którzy będą śpiewać, i dla tych, którzy będą słuchać. Wszyscy razem jednoczyć się będziemy w Miłości. Wszyscy razem, wszystkie serca będą uwielbiać Boga.

UWAGA!


Ze względu na właściwe przygotowanie spotkania prosimy organizatorów grup zorganizowanych o zgłaszanie uczestnictwa: e-mail: wieczernik@salezjanie.pl

Telefony kontaktowe:


62 735 63 31 (Ostrów Wlkp.), 89 523 79 96 (Olsztyn),  23 662 29 48 (Płońsk)

© 2011 Stowarzyszenie Konsolata   design by pphem